Podsumowujemy 2 rundę ORLEN Skylight accelerator

Ponad 200 startupów technologicznych z ponad 30 krajów Europy i świata zgłosiło się już do ORLEN Skylight accelerator

  • Właśnie zakończyła się druga runda ORLEN Skylight Accelerator – pierwszego w Polsce korporacyjnego programu akceleracyjnego dla startupów technologicznych o prawdziwie międzynarodowym zasięgu. Pomimo, iż nabór do kolejnej runy programu trwał niespełna miesiąc, ten przyniósł kilkadziesiąt nowych zgłoszeń. Program zbudował sobie rozpoznawalność wśród firm nie tylko z Polski, ale także w gronie spółek z zagranicy, od Kanady po Bałkany. Kolejna, trzecia runda wystartuje jeszcze w tym roku
  • ORLEN Skylight Accelerator skierowany jest do młodych wynalazców i przedsiębiorców z Europy i świata, posiadających gotowe produkty i usługi, które w potencjale mogłyby od jutra wspierać szerokie spektrum linii biznesowych PKN ORLEN.
  • W ramach drugiej rundy ORLEN Skylight accelerator, którą uruchomiliśmy w połowie września, na startupy czekało aż 27 wyzwań technologicznych.  W ramach nowej „świątecznej” rundy naboru na rynek trafi kolejnych 9 otwartych obszarów współpracy z młodymi spółkami technologicznymi. 
  • Zainteresowanie programem od samego początku było duże. Świadczy to niewątpliwie o dużym potencjale, jaki innowatorzy z całego świata dostrzegają we współpracy z PKN ORLEN. Akceleracja z ukierunkowaniem na robienie prawdziwego biznesu, realizowana pod skrzydłami największego przedsiębiorstwa w Europie Środkowo-Wschodniej, to krok milowy w rozwoju każdego startupu myślącego o ekspansji czy wejściu na europejski rynek. Widać to po profilu zgłaszających – zgłoszenia przesyłają zarówno spółki startujące na rynku krajowym, jak również działające na kilkudziesięciu rynkach międzynarodowych – także pracując z największymi globalnymi graczami.
  • Poza szansą na komercyjną współpracę po wejściu do programu, już sama aplikacja i zaproszenie na spotkanie zapoznawcze, to niewątpliwa okazja dla przedstawicieli spółek do poznania i rozmowy w cztery oczy z ekspertami i przedstawicielami jednostek biznesowych PKN ORLEN. Tą szansę dostało już kilkudziesięciu potencjalnych uczestników programu.
  • Funkcjonowanie programu akceleracyjnego ORLEN Skylight Accelerator wpasowuje się w nową strategię #PKNORLEN2030 a sam akcelerator, jak pokazały dwie pierwsze rundy, pozytywnie wzmacnia ekosystem innowacji PKN ORLEN. 
  • W ramach trwania programu ORLEN Skylight accelerator zakładanych jest aż 11 rund naboru – każda z właściwymi sobie wyzwaniami technologicznymi, stawianymi startupom z Polski i ze świata. Ich pełna i na bieżąco aktualizowana lista jest dostępna na stronie www.innowacje.orlen.pl.
  • Kolejny nabór do akceleratora rusza już w połowie grudnia bieżącego roku. Tym razem operatorzy programu będą poszukiwać technologii, z zakresu Cyfrowej organizacji, Nowoczesnych stacji, Klienta przyszłości, Zielonej Transformacji i ochrony Środowiska a także monitoringu i uzdatniania wody w procesach przemysłowych.
  • Spółka w ciągu najbliższych 10 lat przeznaczy aż 3 mld zł na innowacje i działalność badawczo-rozwojową, związaną głównie z rozbudową własnego zaplecza technologicznego oraz wykorzystaniem potencjału polskich i zagranicznych jednostek naukowych. Część tych nakładów planuje przeznaczyć dla polskich i zagranicznych startupów posiadających gotowy produkt lub usługę.
Wróć do aktualności